Pomarańczowa elipsa z czarnym napisem Salon optyczny Modne OKO Najlepszy optyk w Szklarskiej Porębie!

SOCZEWKI OKULAROWE

Oferujemy w naszym salonie wszystkie dostępne na rynku polskim i europejskim soczewki okularowe: jednoogniskowe, dwuogniskowe, progresywne, do odległości pośrednich, tzw. "biurowe", ze wszyskimi możliwymi uszlachetnieniami. Polecamy szczególnie:

 • okulary z powłoką antyrefleksyjną; warstwa antyrefleksyjna w ciągu ostatnich lat stała się w zasadzie uszlachetnieniem standardowym, polecanym dla każdego klienta, zarówno dla dziecka, jak i osób dorosłych, a w szczególności dla kierowców, dla osób pracujących z komputerem, dużo czytających, szczególnie przy sztucznym świetle. Dzięki tej cienkiej warstewce do naszych oczu dociera więcej światła, mamy lepszy kontrast oglądanych przedmiotów, na soczewkach okularowych nie powstają żadne uciążliwe odblaski, a co za tym idzie nasze oczy uzbrojone w okulary nie męczą się.
  fot. JZO
 • okulary fotochromowe, zmieniające zabarwienie w zależności od natężenia promieniowania świetlnego, w tym najlepsze na świecie soczewki fotochromowe marki Transitions. Okulary fotochromowe są przejrzyste (praktycznie bezbarwne) w pomieszczeniach, po wyjściu na zewnątrz automatycznie się zaciemniają, spełniając w zasadzie rolę okularów przeciwsłonecznych.
  fot. JZO
 • okulary dla kierowców; wszystkim kierowcom prowadzącym auto w okularach obowiązkowo polecana jest warstwa antyrefleksyjna, która likwiduje odblaski na soczewkach, przez co oczy mniej się męczą. Dla kierowców oczywiście ważna jest również dodatkowa ochrona przeciwsłoneczna, a taką z pewnością gwarantują soczewki polaryzacyjne. Wśród soczewek dla kierowców szczególną grupę stanowią soczewki Drivewear – ekskluzywny produkt dla najbardziej wymagających klientów. Są to soczewki, które dostosowują się do zmiennych warunków oświetlenia – zmieniają natężenie swojej barwy w zależności od ilości docierającego do nich światła,.W pochmurny dzień ich kolor będzie nieco jaśniejszy, a gdy słońce mocniej wyjdzie zza chmur błykawicznie się zaciemnią.
  fot. JZO
 • Równie dobrze, choć w nieco innych warunkach pogodowych, sprawdzają się okulary z powłoką Blue Blocker. Szczególnie polecane do jazdy w trudnych warunkach pogodowych (deszcz, mgła) oraz wczesnym rankiem lub późnym wieczorem. Idealnie poprawiają kontrast widzenia rozjaśniając obraz za samochodową szybą.
 • Soczewki barwione; w zależności od preferencji i potrzeb Klienta możliwe jest zabarwienie soczewek na praktycznie dowolny kolor oraz natężenie barwy: od lekkiego muśnięcia do praktycznie czarnych soczewek przepuszczających tylko 7-8% światła
  fot. JZO
 • soczewki pocieniane, tzw. wysokoindeksowe - przy wyższych wadach wzroku możliwe jest wykonanie soczewek dużo cieńszych od tradycyjnych dzięki tzw. materiałom o podwyższonych współczynnikach załamania światła ("wysoki indeks"). Przy jednocześnie dobrze dobranej oprawie okularowej możliwe jest wykonanie okularów o bardzo wysokich mocach, które nie będą zbytnio różniły się od zwykłych okularów spotykanych na co dzień.

  Soczewka bez pocienienia (fot. JZO)

  Soczewka wysokoindeksowa ("pocieniana")(fot. JZO)

 • Okulary progresywne, kiedy pojawia się konieczność używania dodatkowych okularów do pracy z bliska, doradzamy bardzo wygodne rozwiązanie, jakim są okulary progresywne, zastępujące dwie, a nawet trzy pary używanych dotychczas okularów. Takie okulary są przede wszystkim wygodne – zakładamy je rano, zdejmujemy wieczorem nie martwiąc się o drugą parę do czytania.
  fot. JZO
 • Okulary dla sportowców; wykonanie takich okularów jest dla optyka prawdziwym wyzwaniem – duża krzywizna ("wygięcie") opraw sportowych utrudnia montaż soczewek korekcyjnych, często wręcz uniemożliwia. Oprawy sportowe wymuszają stosowanie soczewek o specjalnej konstrukcji, dostępnych już na polskim rynku.

Linki do stron:

OPRAWY

Posiadamy w ofercie bogatą kolekcję opraw w bogatym wzornictwie i bardzo przystępnych cenach. Dla bardziej wymagających Klientów posiadamy w ofercie oprawy znanych marek, m.in. Ray Ban.


Fot.: Arpima Hilarex

Linki do stron:

SOCZEWKI KONTAKTOWE I PŁYNY

W naszym salonie dostępne są soczewki kontaktowe firm Johnson&Johnson, Ciba Vision, Bausch&Lomb. Soczewki systematycznej wymiany w wybranych mocach dostępne są na miejscu, pozostałe dostarczamy na zamówienie w ciągu 1 dnia. Na miejscu posiadamy również środki do pielęgnacji i konserwacji soczewek kontaktowych.

Linki do stron:

OKULARY PRZECIWSŁONECZNE

Oferujemy Państwu kolekcję opraw przeciwsłonecznych znanej marki BERGMAN (kolekcja Nordik, Via Roma). Do wielu opraw przeciwsłonecznych oferujemy montaż soczewek barwionych z korekcją odpowiadającą Państwa wadzie wzroku.

 

Wybierz język

Godziny otwarcia:

 • Poniedziałek 10:00 - 17:00
 • Wtorek 10:00 - 17:00
 • Środa 10:00 - 17:00
 • Czwartek 10:00 - 17:00
 • Piątek 10:00 - 17:00
 • Sobota 10:00 - 14:00
 • Niedziela NIECZYNNE

Dane Kontaktowe

Salon optyczny "MODNE OKO" s.c.

Adres email:

Adres:

Ulica: 1 Maja 1
Miasto: Szklarska Poręba
Kod pocztowy: 58-580
Kraj: Polska

Telefon:

664 706 508

Strony www:

Modne oko